Події

Спочатку Еверест, а тепер і “гора-вбивця”: українка Ірина Галай робить неможливе

Українка Ірина Галай спочатку піднялася на Еверест, а через деякий час і на гору К2 Чогорі. Це друга вершина світу після Евересту.

Сьогодні, 27 липня, о 8:42 по Києву українка Галай підкорила другу гірську вершину після Евересту – К2 Чогорі. Відомо, що сходження кожного другого альпініста на вершину зазвичай закінчується трагедією. Саме тому гору і назвали “вбивцею”.

Наша співвітчизниця зуміла розвінчати відразу кілька міфів про гірській вершині. Перший – що на неї можуть піднятися виключно професіонали. Галай поділилася радісною новиною на своїй сторінці в Instagram.

Гора К2 Чогорі знаходиться в системі Каракорум (північний захід Гімалаїв). Має висоту 8611 метрів (Еверест – 8849 метрів), але підніматися на неї набагато складніше, ніж на найвищу вершину світу.

Ірина здійснювала сходження не одна, а разом з напарником Дмитром Семененко з Дніпра. Примітно, що чоловік здійснив сходження без кисневої маски, до неї жодна з українок не слухає саме цю гірську вершину.

В даний момент Галай та Семененко спускаються з вершини. У таборі їх чекає ще один українець – відомий фотограф Назарій Кривошеєв. Своє сходження Ірина присвятила 30-річчю незалежності України.

Галай зізналася, що завжди мріяла підкорити саме гору К2 Чогорі. Професійні альпіністи вважають серйозним досягненням, якщо підкорити К2. Це як в професійному спорті: можна виграти тільки Олімпіаду, а можна стати абсолютним чемпіоном світу.

Гора К2 Чогорі знаходиться на кордоні Кашміру і Китаю в гірському хребті Балторо. Згідно зі статистикою за 2018 рік, при сходженні загинули 367 осіб (23% від загальної кількості людей, які вчинили сходження). Гора К2 стала останньою з 8-тисячників, яку підкорили в зимовий період.

За матеріалами dialog.ua

Back to top button